Vlagajmo v naš planet je letošnje geslo Dneva zemlje, ki ga vsako leto obeležujemo 22. aprila.

Svetovni dan Zemlje je namenjen ozaveščanju o tem, kako lahko zavarujemo in zaščitimo naš planet. V četrtek, 20. 4. 2023, smo tudi na naši šoli obeležili “Zemljin rojstni dan.”

Dan smo začeli s predavanjem direktorja kmetijsko gozdarske zadruge Sloga g. Gregorjem Karlovškom in g. Janezom Perdihom. Predavanje je bilo o različnih aktualnih temah od samooskrbe in spoštovanja hrane do priprave tal in sajenja.  Nadaljevali smo z delavnicami o avtohtonih in tujerodnih vrstah, sadili smo donirana drevesa, posvojili spomenik v bližini šole, se pogovarjali o teoriji sajenja rastlin in teorijo povezali s prakso. V sodelovanju s šolo za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje  smo snovali čutno pot v okolici šole, razmnoževali rastline ter ugotavljali kaj nam ponuja zemlja. Obiskali  smo Vrt tete Johance, kjer so učenci kuhali čaj in delali namaze iz zdravilnih rastlin ter Varstveno delovnemu centru Zasavje predali zbrani jeans za nadaljno uporabo. V tem tednu smo izvedli tudi zbiralno akcija starega papirja, zbirali smo zamaške, ki jih je prevzelo društvo Vesele Nogice in hrano za živali. Dopoldne smo zaključili  s pogostitvijo, ki so jo v sodelovanju s KGZ Sloga pripravili učenci 9. razreda, ki so v učni kuhinji pripravili ocvrte koprive, solato iz regrata in trobentic in še kaj. Vsem sodelujočim, ki so popestrili četrtkovo dogajanje na naši šoli s svojim znanjem in bogatimi izkušnjami se iskreno zahvaljujemo. Posebna zahvala gre KGZ Sloga in Občini Zagorje ob Savi, za donirana drevesa, ki so v okolici naše šole našla svoj novi dom.

EKOKOORDINATORICE

Vabljeni k ogledu videa:

Le kako je nastala mandala?

Zbirka receptov:

Fotogalerija:

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost