Na šoli je med 23. 5. in 29. 5. 2022 tudi letos pod okriljem UNESCO organizacije potekal teden umetnosti. Rdeča nit projekta je bila ekologija s podnaslovom: Umetnost, okolje in človek.

Učenci so že na eko dnevu, 22. 4., raziskovali vpliv ekoloških posledic na življenje in zdravje človeka, zastavljali so si okoljska vprašanja ter iskali rešitve za prihodnost.

Na šoli smo obe aktivnosti povezali, tako da smo eko dan zaključili v tednu umetnosti, in sicer s simbolno umetnino. V ponedeljek, 23. 5. 2022, so učenci na šolskem igrišču iz zbranih zamaškov izdelali veliko mandalo. Zbrani zamaški se bodo podarili društvu Vesele nogice. Učenci naše šole so aktivno sodelovali pri pomoči otrokom s posebnimi potrebami. Z zbranimi zamaški se otrokom s posebnimi potrebami zagotovijo potrebne terapije.

Na šoli ozaveščamo otroke o pomenu varovanja okolja in ekologije. Vsak član skupnosti je člen mozaika mandale, zato je odgovornost vsakega, da poskrbi za okolje, v katerem prebivamo.

Nikoli ne dvomi,

da majhna skupina razumnih,

predanih prebivalcev lahko spremeni svet.

Margaret Mead

Dostop do video posnetka: Mandala iz zamaškov

Avtor slik: Edita Pašagić in Jadranka Kačič

Vodja tedna umetnosti: Jadranka Kačič