Dneva odprtih vrat ob 120 letnici šole

Dva uspešna dneva odprtih vrat sta za nami. V torek, 21. in v sredo, 22. novembra smo vrata šole na stežaj odprli za vse obiskovalce. V fotogaleriji si lahko pogledate utrinke.  Razstava, tržnica znanja, eksperimentalna delavnica, telovadba, soba s projekti, fotonostalgija in dvorana uspešnih so z vašim obiskom dobili pravi pomen. Najlepša hvala vsem, ki ste nas obiskali. Veseli smo, da ste bili del naše zgodbe.

ZOTKINI TALENTI 2023

V nedeljo, 11. junija 2023, je v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani potekala slavnostna prireditev ZOTKINI TALENTI 2023.

Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) organizira prireditev v čast najuspešnejšim mladim talentom, ki so se s svojim znanjem, sposobnostmi, inovativnostjo in ustvarjalnostjo najbolje izkazali v tem šolskem letu na različnih državnih tekmovanjih iz znanj in na srečanju mladih raziskovalcev v organizaciji zveze.

Častna pokroviteljica letošnje prireditve je bila predsednica Republike Slovenije dr. Nataša Pirc Musar.

Prireditve se je v spremstvu staršev udeležil LUKA VINCEK, učenec 7. c razreda, kot dobitnik ZLATEGA PRIZNANJA IZ LOGIKE in njegova mentorica Maja Kušar.

ZLATO PRIZNANJE IZ TEKMOVANJA LOGIČNA POŠAST

V PETEK, 5. 5. 2023, je za učence od 1. do 9. razreda potekalo šolsko tekmovanje Logična pošast. Udeležilo se ga je 104 učencev.

Najboljši med njimi so prejeli biserno priznanje na šolskem tekmovanju.

Prejemniki bisernega priznanja na šolskem tekmovanju so:

1.     razred Patrik Jereb, Zala Zobec, Brina Šum, David Živko, Tinkara Furlan, Neli Vozel, Alina Hadžić.
2.     razred Anže Drnovšek, Eva Guna, Jonas Čič, Anej Razboršek, Svit Burkeljc, Anže Mars, Tinkara Renko.
3.     razred Bine Dobčnik, Luka Zupančič, Erik Sotenšek, Bine Pociecha, Vita Vozel.
4.     razred Lovro Bajde, Ronja Alauf.
5.     razred Filip Ostrožnik, Žan Drnovšek, Izak Vozelj, Julija Ule, Veronika Nikler, Anže Kovač.
6.     razred Lori Železnik.
7.     razred Luka Vincek, Anej Povše.
8.     razred Larisa Šuštar, Lara Sotenšek.

Na državno tekmovanje Logične pošasti, ki je bilo v soboto, 20. 5. 2023, se je uvrstilo 15 učencev:

Zala Zobec, 1. b, Patrik Jereb, 1. b, Eva Guna, 2. b, Anže Drnovšek, 2. b, Erik Sotenšek, 3. a, Luka Zupančič, 3. b, Bine Dobčnik, 3. a, Lovro Bajde, 4. a, Žan Drnovšek, 5. a, Filip Ostrožnik, 5. c, Lori Železnik, 6. b, Luka Vincek, 7. c, Lara Sotenšek, 8. b, Larisa Šuštar, 8. b, in Žiga Vozelj iz 9. a.

Državno tekmovanje smo gostili na naši matični šoli, pridružili so se nam še učenci OŠ Ivana Kavčiča Izlake in učenci OŠ Tončke Čeč Trbovlje.

Učenec 7. c razreda, LUKA VINCEK,

je na državnem tekmovanju dosegel vse možne točke in osvojil ZLATO PRIZNANJE,

učenci EVA GUNA (2. b), FILIP OSTROŽNIK (5. c), LARISA ŠUŠTAR (8. b) in LARA SOTENŠEK (8. b)

pa so osvojili SREBRNO PRIZNANJE.

Vsem tekmovalcem in dobitnikom priznanj iskrene čestitke!

Maja Kušar, koordinatorica tekmovanja

Vodni agenti

V sredo, 24. 5. 2023, je na naši šoli potekalo srečanje učiteljev ob projektu “Vodni agenti širše regije Zasavja od Litije do Radeč”. Na njem so nastopili tudi učenci RaP PLES matične šole z dvema plesnima točkama, zapela pa je učenka Lea Koban (spremljava Jure Jahn).

V gledališču

V petek, 19. 5. 2023, smo na matični šoli imeli obisk. Obiskalo nas je Družinsko gledališče Kolenc in za učence 4.a in 4. b pripravili celovit kulturni dan. Za uvod so si ogledali gledališko igro Pogumni jelen, kjer spoznajo ekologa jelena in junaka Matica, ki spremeni svoj pogled na okolje in začne razvrščati odpadke in skrbeti za okolje. V nadaljevanju so učenci reševali zabavne naloge, likovno ustvarjali. Svoje znanje so preizkusili v kvizu in prejeli priznanja. Za zaključek smo peli pesmi, ki nas spodbujajo k prijateljstvu in sodelovanju. Preživeli smo prijetno dopoldne.

Učenci in učiteljici Milena in Nevenka