SPREMEMBA ODLOKA O IZJEMAH OD KARANTENE NA DOMU PO VISOKO TVEGANEM STIKU

Obveščamo vas, da je Vlada RS 17. 1. 2022 sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19. Tako bo od jutri, 19. 1. 2022 dalje, veljal nov protokol:

• pozitiven HAG test – učenec takoj v izolacijo, klic staršev, v čim krajšem času domov, PCR test za potrditev;
  • učenci oddelka, kjer je bila okužba potrjena – obvestilo staršem preko eAsistenta o 7-dnevnem samotestiranju;
  • izjeme za 7-dnevno samotestiranje v šoli – prebolevniki (PCR test pozitiven in starejši od 10 in mlajši od 45 dni), prebolevniki, ki so ustrezno cepljeni ter tisti, ki se testirajo vsakodnevno pri zunanjih pooblaščenih izvajalcih in imajo o tem ustrezno QR kodo za dokazilo;
  • v primeru stika izven VIZ, je učenec napoten v karanteno na domu skladno s splošnimi postopki.

Karantene in izobraževanje na daljavo

Nacionalni Inštitut za javno zdravje (NIJZ) nas obvešča, da se je zaradi izrazitega porasta okužb s SARS-CoV-2, obdobje od prejema seznama visokorizičnih kontaktov, ki ga pripravite, do napotitve v karanteno na domu podaljšal na nekaj dni. V soboto 15.01.2022, je zamik znašal že 2 dni. V prihodnjih dneh je pričakovati še podaljšan zamik. Prejeti seznami visokorizičnih kontaktov so obravnavani po vrsti glede na čas prejema.

Starši oz. zakoniti zastopniki bodo za svoje otroke napotitev v karanteno na domu s strani NIJZ prejeli nekaj dni po pričetku izobraževanja na daljavo. Pridobitev Izjave o seznanitvi z napotitvijo v karanteno na domu (eUprava) je možna tudi za nazaj, zato ta časovni zamik ne predstavlja ovire pri pridobivanju uradnega dokumenta, iz katerega izhajajo pravice.

Obisk Dedka Mraza

Na današnji predpraznični dan je tudi učence matične šole obiskal Dedek Mraz s svojim spremstvom in prinesel veliko veselja ter zadovoljstva vsem na šoli. Hvala DPM Zagorje, da ste vsem nam polepšali dan.

ZABAVA PRED POČITNICAMI

Učiteljice razredne in predmetne stopnje so za učence druge triade pripravile zabavno in pestro četrtkovo popoldne pred začetkom jesenskih počitnic.

Iz pestrega nabora delavnic je vsakdo lahko našel nekaj zase. Na meniju so bile ustvarjalna in slaščičarska delavnica, izdelava smutijev, delavnica branja angleških zgodbic in angleška delavnica za najmlajše, izrezovanje buč, ples in sprehod po strašljivem rovu.

Na koncu smo razglasili še najlepšo bučo, se posladkali s kolački in ogledali plesno predstavo naših učencev.

Hvala vsem udeležencem za krasen večer.