Razgledi doma / likovni natečaj

Učenci 4. razredov matične šole smo ugriznili v likovni izziv.  Udeležili smo se likovnega natečaja RAZGLEDI DOMA. Likovna tehnika  je bila poljubna prav tako tudi format. Prilagam nekaj izdelkov učencev:

1. NARAVOSLOVNI DAN – ČLOVEŠKO TELO / ZASAVJE ZA ZDRAVJE

Učenci 4. a, 4. b in 4. c OŠ Toneta Okrogarja in POŠ Kisovec smo se 23. 10. 2019 udeležili prireditve v Evroparku, ki jo že 9. leto organizira srednja šola Zagorje. Naslov prireditve je ZASAVJE ZA ZDRAVJE. Profesorji in dijaki 4. letnika so pripravili 9 različnih delavnic na temo človeško telo in skrb za zdravje. Na prvi delavnici smo ponovili znanje o prehranski piramidi in poizkusili ajdov in rižev narastek ter popili limonado z limeto. Na drugi delavnici so si učenci nekateri prvič izmerili krvni tlak in krvni sladkor. Na tretji delavnici smo spoznali, igre povezane s smehom in ugotovili, da je smeh pol zdravja. Najbolj zanimiva in tudi otrokom všeč je bila delavnica masiranje oz, masaža. Dijaki so masirali učence in pod vodstvom mentorja so tudi učenci masirali drug drugega. (več …)

SIMBIOZA GIBA 2019

V  tednu med 14. in 21. oktobrom 2019 bomo že šesto leto zapored povezali vse generacije od -9 mesecev do 100+ po celi Sloveniji skozi nacionalni prostovoljski projekt SIMBIOZA GIBA 2019.

Tudi na matični šoli smo četrtošolci povabili babice in dedke, da telovadijo z nami. Prišli so v sredo, 16. 10.2019, 5. šolsko uro, v veliko telovadnico. Kot gosta, ki nas bo prijetno “razmigal ” smo povabili g. Igorja Trampuža. V eni šolski uri smo se najprej ogreli, nato pa izvajali  ob prijetni glasbi  različne vaje  za celotno telo. Ob koncu so se dedki in babice še sprostili in bili prijetno utrujeni.

(več …)

8. TEK IN HOJA ZA UPANJE

Varstveno delovni center Zasavje  je že 8. leto zapored organiziral Tek in hojo za upanje v sodelovanju z Združenjem Europa Donna Slovenija. Tradicionalna   prireditev je  potekala 1. oktobra 2019 EUROPARKU Zagorje. Dogodek je  imel ekološko noto, poudarek je bil  na zdravem načinu življenja, gibanju, prikazu različnih športnih aktivnosti, kjer so bili učenci zelo aktivni. Udeležili smo se ga tudi učenci 4. razredov matične šole Toneta Okrogarja. Učenci so bili zelo zadovoljni  in cel dan nas je spremljalo lepo vreme.

ŠPORTNI DAN – POHOD ZA KRPANA

Učenci 4. a in 4. b razreda matične šole smo se v torek, 18. 6. 2019 odpravili na še zadnji športni dan v tem šolskem letu. Osvojili smo najvišji hrib na Izlakah, Kalanč k, ki je visok dva pi ( 628 m).

Vrh Kalančka

(več …)