»Če človek spozna samo to,
da ima pravico do ljubezni,
četudi ni idealen
in v vsem najboljši,
da ima pravico do nepopolnosti
in da ima pravico do tega,
da je takšen, kot je,
potem lahko postane takšen,
kot bi rad bil,
in lahko ima vse tisto,
kar bi rad imel.«

– Eksena –

Ste že kdaj slišali nespoštljive in neprimerne besede, ki so bile namenjene vam ali vašim bližnjim? Kako ste se ob tem počutili? Vam je začelo hitreje biti srce, se je v vas nabirala jeza?

Vse to so razumljive reakcije, ki ponazarjajo stisko in nemoč. Vendar morate to povedati na glas.

Ne glede na to, karkoli se zgodi, bodi to, KAR SI!

Ob mednarodnem dnevu strpnosti smo našo šolo opremili s pozitivnimi mislimi, mislimi vzpodbude in spoštovanja. Oblikovali smo verigo dobrih, pozitivnih in spoštljivih del učencev. Razširili smo krila, ki nas bodo popeljala k strpnosti in spoštovanju.

Nihče nima pravice, da je do nas nespoštljiv. Le s prepoznavanjem nestrpnosti in s pogovori na to temo, bomo oblikovali šolo, ki bo spoštljiva in prijateljska do vseh.

Veriga dobrih misli in dejanj naših učencev.

Projekt se je izvedel v sodelovanju z avtorji projekta Izobraževalnega centra Eksena.

OD LJUDI ZA LJUDI
(Murat & Jose)