Naša šola se je v letošnjem šolskem letu pridružila akciji, »TOM telefon® potuje, otroke obiskuje«, pod okriljem Zveze prijateljev mladine.

TOM nahrbtnik v okviru akcije potuje po Sloveniji in obiskuje osnovne šole. Tom telefon želi skupaj z osnovnimi šolami otroke in mladostnike spomniti, da nam pogovor lahko pomaga, da se počutimo lažje, se razbremenimo, umirimo in dobimo občutek, da v stiski nismo sami. S pogovorom problem pogosto postane manjši, bolj obvladljiv, stvari, ki so se prej mogoče zdele nerešljive, postanejo rešljive. Veliko hitreje in lažje najdemo rešitev, bolj jasno vidimo, kaj bi bilo dobro narediti in kako lahko v težki situaciji poskrbimo zase.

Na naši šoli bo akcija potekala 14 dni, in sicer med 13.11. in 24.11. 2023.

S pomočjo vsebin, ki se skrivajo v nahrbtniku, bomo učencem od 4.-9. razreda predstavili Tom telefon in poudarili pomen pogovora.

Jasna Kokalj, mentorica šolske skupnosti

 

(Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost