Šolski zvonec glasno kliče: »Cicibani, kje pa ste?
Čez zelene vinske griče že jesen v deželo gre!«

Na pero že torba čaka, tabla krede si želi,
v razred škili sraka, da se česa nauči.

Zvonec kliče, zvonec kliče! Čas poletni je minil.
Nosi že jesen čez griče polne torbe hrušk in sliv.

Bomo se sladkali z njimi in veselo v šolo šli.
Zagotovo že pozimi bomo učenjaki vsi.
/Kajetan Kovič/

Spoštovani starši, drage učenke in učenci!

Poletje se postopoma zaključuje in šolski zvonec se bo kmalu oglasil. V nadaljevanju si lahko preberete več informacij o poteku prvega šolskega dne na OŠ Toneta Okrogarja.

1. PRVI RAZREDI:

– matična šola: začetek pouka ob 9.00;

– POŠ Kisovec: začetek pouka ob 8.30;

– POŠ Šentlambert: začetek pouka ob 10.00;

Prvošolčke po končanem programu prevzamete starši. Prvi šolski dan je brezplačna šolska malica za vse, podaljšanega bivanja in kosil prvi dan ne bo.

1. PETI IN ŠESTI RAZREDI:

Učenci petih in šestih razredov na matični šoli se zberejo na šolskem igrišču ob 8. uri, kjer jih pričakajo razredniki in jih pospremijo v matične učilnice.

3. OSTALI RAZREDI:

• Začetek pouka za učence od 2. do 9. razreda bo ob 8. 20. Od 8. ure dalje vas bosta na vhodnih vratih informatorja usmerjala v matične učilnice.
  • Učenci prve triade naj imajo s seboj copate, beležko in peresnico. Ostale šolske potrebščine (delovne zvezke in učbenike) bodo dobili v šoli.
  • Prvi dan bo potekalo podaljšano bivanje za učence od 2. do 4. razreda.
  • Učenci od 4. do 9. razreda bodo imeli 2 uri oddelčne skupnosti v matičnih učilnicah in 2 uri pouka po urniku (4. in 5. učna ura). Urnik bo objavljen na šolski spletni strani.
  • Učenci za prvi šolski dan potrebujejo beležko, copate, peresnico ter potrebščine za 4. in 5. učno uro.
  • Zaključek pouka bo ob 12. uri. Avtobus za Kisovec pelje po običajnem voznem redu, avtobus za Šentlambert in Tirno bo peljal ob 12.22.
  • Malica bo prvi dan brezplačna za vse, kosil ne bo.
  • Novi učenci vozači bodo vozne karte prejeli v šoli v mesecu septembru, do takrat se vozijo brezplačno.

Želimo vam uspešen začetek šolskega leta.

Kolektiv OŠ Toneta Okrogarja

(Skupno 1.576 obiskov, današnjih obiskov 1)