V petek in soboto, 11. 2. in 12. 2. 2022, je organiziran informativni dan za devetošolce. V ta namen so tudi pouka prosti. Učencem je bila v MS Teamse posredovana povezava do razpisa za vpis v srednje šole, ki je objavljen na spletni strani ministrstva za znanost, šolstvo in šport. Zaradi letošnje slabe epidemiološke slike in dogodka visokega tveganja za prenos okužb, tudi letos informativni dan žal ni v živo.

Informacije v zvezi z izvedbo informativnih dni so dostopne na spletni strani MIZŠ: https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/, kjer pod naslovom Informacije o informativnem dnevu najdete seznam spletnih naslovov in vseh dodatnih informacij za izvedbo informativnega dne. Poleg tega je objavljen tudi seznam spletnih naslovov dijaških domov in njihova izvedba informativnega dne.

Na predstavitvah programov bodite pozorni na posebne pogoje za vpis (preizkus umetniških nadarjenosti, športni oddelki), za katere se je potrebno prijaviti na šolah, najkasneje do 2. 3. 2022.

Prijavnice za vpis v srednjo šolo bomo z učenci izpolnili skupaj v šoli, predvidoma v sredini marca.

Svetovalna služba