Teden pisanja z roko

Društvo Radi pišemo z roko organizira Teden pisanja z roko, ki ga podpirata tudi Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Zavod RS za šolstvo.

Tedna pisanja z roko, ki bo potekal med 26. in 30. marcem, se bo udeležila tudi naša šola.

Sodelovali bomo v raziskavi o odnosu do pisanja z roko https://www.1ka.si/a/155919

Na brezčrten papir bodo napisali: “To je moja pisava. Kakšna pa je tvoja?” in se podpisali.

Učenci drugih, tretjih, četrtih in petih razredov bodo pisali pesmi in lepe misli o mamah, otroštvo babic in dedkov, pesmi, lepe misli. Učenci predmetne stopnje pa misli iz Malega princa, Cankarjeve reke, pregovore… K sodelovanju smo povabili tudi učitelje, ki so nekdaj učili na naši šoli.

STE MORDA VEDELI:

da je 23. januar mednarodni dan pisanja z roko. Obeleževati so ga začeli v ZDA leta 1980. Za mednarodni dan je bil izbran 23. januar, saj se je takrat rodil John Hancock, prvi podpisnik ameriške deklaracije o neodvisnosti. Tej pobudi so se pridružili na Nizozemskem, v Švici, Angliji, Indiji in nekaterih drugih državah, tudi v Sloveniji.

 

Več o projektu si lahko preberete na spletni strani:

Vabilo za Teden pisanja z roko

Dostopnost