Ekošola

eko_znakEkošola je projekt evropskega združenja in je sestavni del prizadevanj Evropske unije za okoljevarstveno izobraževanje. Nosilec projekta je sklad za okoljevarstveno izobraževanje Foundation for Environmental Education – FEE, ki je bila ustanovljena z namenom, da organizirano in načrtno pospeši okoljsko izobraževanje in ozaveščanje. V FEE je v Evropi vključenih 30 držav.

Vizija slovenske ekošole

V Sloveniji imamo že preko 262 ekošol. Te šole vzgajajo mlade, da bi jim skrb za okolje in naravo morda nekoč postala del življenja. To nam daje upanje, da bo tudi kakovost našega bivanja v prihodnosti zagotovljena. Slovenija je naravno lepa in bogata dežela, zato se moramo toliko bolj potruditi, da bo taka tudi ostala, k temu pa lahko največ pripomorejo tisti, ki bodo snovali njeno prihodnost – naši najmlajši. Program Ekošola kot način življenja v Sloveniji deluje že 12 let.

Naša šola je v ta projekt vključena že od samega začetka. O kvalitetno izpeljanih projektih pa priča vsakoletna potrditev osvojene ekozastave.

Najbolj nujne teme vsakoletnega projekta so:
– voda, varčevanje z njo in preprečevanje onesnaževanja;
– odpadki, zmanjšanje količine odpadkov, ločeno zbiranje, čiščenje;
– energija, varčevanje z njo in uporaba alternativnih virov;
– zdrava prehrana, promet in okolje.

“Ustvariti v sebi ekološko ravnovesje duha je pot v vsak uspešen ekološki projekt.”

Ekokoordinatorici sta Manca Ašič in Lea Zupan.