1. NARAVOSLOVNI DAN – ČLOVEŠKO TELO / ZASAVJE ZA ZDRAVJE

V sredo, 23.10. 2019 smo se učenci 4. a, 4. b in 4. c  OŠ Toneta Okrogarja in POŠ Kisovec odpravili v Evropark. Tam so dijaki in dijakinje z mentorji pripravili že 9. prireditev Zasavje za zdravje. Ta dan smo četrtošolci izkoristili za naravoslovni dan, saj se že en mesec in pol v šoli učimo o  človeškem telesu. Dijaki so pripravili 9 različnih delavnic na temo človeško telo in skrb za zdravje. Učencem je bila najbolj všeč delavnica masaža. Dijaki s profesorjem so učence masirali in jim pokazali osnovne masiranja po hrbtu in vratu. Fantom so bile všeč športne delavnice. Zanimiva pa je bila tudi delavnica notranji organi, kjer so učenci lahko videli prava (svinjska ) jetra in pljuča ter njuni vlogi v našem telesu.  Skratka na vsaki delavnici so bili učenci aktivni in so se kaj novega naučili. Res veliko pohvala  in zahvala za mentorico ga. Jožico Jelen Jurič ter vse sodelujoče dijake in profesorje.

Nevenka Urbanija

(več …)