V sredo, 19. aprila, so na Gimnaziji in ekonomski srednji šoli Trbovlje organizirali ustvarjalne delavnice na temo branja in knjig. Iz naše šole so se delavnic udeležile osmošolke: Ajda, Tea, Mojca in Kim Alizee.

Delavnic so se udeležili tudi osmošolci iz OŠ Ivana Cankarja Trbovlje in OŠ Trbovlje.
Ustvarjali so v treh delavnicah:

• Ilustrator: likovno ustvarjanje plakata ali naslovnice najljubše knjige.
  • Stop-motion: učenci so posneli kratek animirani film o promociji branja,
  • Movie maker: s pomočjo fotografij s spleta in programa Windows Movie maker so učenci izdelali reklamni spot, takoimenovani “book trailer”. V filmček so vključili tudi zvok.

Vsi učenci so sodelovali v lovu na zaklad s QR kodami. V knjižnici so v tiskanem gradivu iskali odgovore na vprašanja z različnih področij. Z uporabo aplikacije QR Code Reader na tablici so odkrivali namige za iskanje pravilnih odgovorov. Prav vsi so odkrili svoj sladki zaklad – čokolado.
Zahvaljujemo se ravnateljici, mentorjem delavnic in knjižničarki Urški za ustvarjalno, poučno pa tudi zabavno dopoldne. Vsi smo zelo uživali. Utrinke z delavnic si lahko ogledate na Facebook strani GESŠ Trbovlje.

Stop-motion animacije, ki so nastale v okviru dogodka »Branje je ql«