V četrtek, 24. 3. 2016 smo se četrtošolci matične šole odpravili z avtobusom proti Izlakam. Obiskali smo tovarno Eti oz. njen obrat Tehnične keramike.

Učenci so videli, kako nastaja VAROVALKA od surovin do stiskanja in žganja v peči.  Videli so tudi izdelavo palčk za termostate za steklo keramične plošče. Ogledali so si proizvodnjo oz. izdelavo NV varovalk, VV varovalk in izdelavo cevi, ki se uporabljajo za VV varovalke.

Učenci so ugotovili, da je delo v tovarni težko, zahtevno in odgovorno.

Naš drugi obisk je bil obisk Rudarskega muzeja v Kisovcu. Učenci so videli zgodovino rudarjenja v naših krajih in težko delo rudarjev. Ogledali so si zanimiv film zgodovine rudarjenja V Zasavju. Po končanem obisku smo se peš vrnili nazaj v šolo.

IMG_0284[1]                                                           Zapisala Nevenka Urbanija

IMG_0292[1]

IMG_0286[1]