DPM_ZagorjeSprejem prvošolcev v šolsko skupnost je vsakoletni dogodek, ki ga Občina Zagorje in Društvo prijateljev mladine Zagorje organizirata v Tednu otroka za vse zagorske prvošolce. Sprejema v gledališki dvorani Delavskega Doma Zagorje, se je danes udeležilo prek 180 prvošolčkov. Nagovoril jih je zagorski župan Matjaž Švagan. Za kulturni program so poskrbeli Cici orkester Glasbene šole Zagorje in učenci OŠ Toneta Okrogarja, PŠ Šentlambert, z odlično gledališko predstavo Mojca Krompaculja. Seveda prvošolci domov niso odšli ne praznih rok in ne praznih trebuščkov. Občina Zagorje ob Savi je vsakemu od njih podarila glasbeni CD, DPM Zagorje pa je poskrbelo, da so se posladkali z rogljički, sokom in bonbončki.

Vir: DPM Zagorje
Foto: Damir Kozolić