tri na en mahNa podružnični osnovni šoli v Šentlambertu je bilo prejšnji teden prav luštno. Začetek bralne značke smo si zamislili tako, da smo imeli  v šoli noč pravljic. Prav ste prebrali. Prvo pravljico smo iz ust učiteljic poslušali pod zvezdnatim nebom, naslednje pa zaviti v spalne vreče. Kaj se je zgodilo z Bobkom, vemo le nekateri.

Naslednji dan zjutraj smo se po zajtrku odpravili na šolsko igrišče, kjer smo izvedli Karitasov projekt Tek podnebne solidarnosti. Končnemu cilju sodelujočih šol, preteči dolžino ekvatorja, smo dodali 35 kilometrov in 160 metrov. Čestitke vsem našim učenkam in učencem!!!

Pa to še ni vse. Po malici so se nam pridružili stari starši in izvedli smo še Simbiozo giba. Skupaj smo se peš odpravili po okoliških vaseh (Jarše, Kolk, Zavšenik, Senožeti) in doživeli čudovito pozno poletno druženje v s soncem obsijani naravi.

V en glas se je zaslišalo: “Hvala in nasvidenje!”