Vračanje in izposoja knjig iz šolske knjižnice na OŠ Toneta Okrogarja v Zagorju

Izposoja knjig že utečeno poteka na daljavo preko naročila želene knjige na mail knjiznica@okrogar.si ali preko eAsistenta (starši), ali pa kar v Teamsov klepet s knjižničarko Jano Herman. Obvezno je potrebno navesti avtorja in naslov želene knjige, ime, priimek in razred izposojevalca.
Prevzem izposojenih knjig poteka vsak dan do 13.45 ure (željeno predhodno obvestilo po mailu).
Prosim, da učenci čimprej VRNETE izposojene knjige, ki jih ne potrebujete več (sploh knjige domačega branja, saj jih potrebujejo sošolci drugih oddelkov).

Naj bo Trkajevo povabilo tudi vabilo za branje in želja za dokončanje BRALNE ZNAČKE v Novem letu 2021.

Spoštovani,

naj novo leto v ospredje postavi tiste vrednote,

ki prinašajo pristne človeške odnose, spoštovanje in razumevanje.

Naj bo novo leto polno zdravja, modrosti in drobnih radosti.

Srečno.

učenci in kolektiv OŠ Toneta Okrogarja

Kliknite tukaj za prikaz voščilnice.

GLAS OTROK OB SVETOVNEM DNEVU OTROKOVIH PRAVIC

“ Ko ves svet umolkne, tudi en glas postane pomemben”

Malala Jusafzaj

Citati  Malale Jusafzaj so danes vse pogosteje slišani in brani. Je ena iz med najmlajših zagovornic človekovih in otrokovih pravic, za svoja dejanja je leta 2014 prejela tudi Nobelovo nagrado za mir.

Kljub pouku na daljavo smo obeležili 20. november, svetovni dan otrok, ter 10 . december, svetovni dan človekovih pravic.

Vsak človek na svetu se rodi z enakimi pravicami, ne glede na njegovo nacionalnost, spol, etično pripadnost, politično prepričanje, raso, vero, jezik… O tem so se učenci učili tako v 4. razredu, kot tudi starejši učenci. Pri pouku so četrtošolci na temo otrokovih pravic likovno ustvarjali. Starejši učenci ( 8. in 9. razred) pa so razmišljal, kako se občuti neenakosti pri pouku na daljavo. Hkrati pa so za svoje vrstnike oblikovali pozitivne misli.

Oblikovane pozitivne misli smo poslali tudi učencem in dijakom osnovnih in srednjih šol v Zasavju. Zavedamo pa se, da so optimizma potrebni tudi ostale organizacije v naši občini, zato smo jim poslali tudi v Dom starejših občanov Polde Eberl-Jamski Izlake, VDC Zagorje, Rdeči križ RS Območno združenje Zagorje ob Savi ter Mladinski center Zagorje ob Savi.

Povezave do spletnih voščilnic:

UNESCO koordinatorica

Maja Ocepek

3.december – Dan odprtih vrat slovenske kulture

Danes je Ta veseli dan kulture, ko že dvajseto leto zapored slovenske kulturne ustanove odpirajo svoja vrata. Če Vas zanima umetnost, arhitektura, zgodovina, tehnika, umetna obrt ali kulturni dogodki za otroke, se nam pridružite pri množičnem dogodku brezplačnih kulturnih prireditev.

Letos se bodo na spletnih straneh muzejev, galerij, gledališč in drugih zavodov zvrstile brezplačne razstave, vodenja, delavnice, predstave … Oglejte si program in natančnejši opis spletnih dogodkov in se jih udeležite.

Pouk v času od 30. 11. 2020 do 4. 12. 2020

Spoštovani,

v skladu z vladnim odlokom in sklepom ministrice za šolstvo, vas obveščamo, da bo pouk za vse učence šole v naslednjem tednu še naprej potekal na daljavo.

Pohvala našim učencem, za dobro opravljanje šolskega dela. Nadaljujte z dobrim delo in ostanite naš navdih.

Posebna zahvala pa tokrat vam staršem, za potrpežljivost in vso podporo otrokom in nam.

Nataša Grošelj

Izposoja gradiva na daljavo…

Izposoja gradiva na daljavo šolske knjižnice na OŠ Toneta Okrogarja deluje tudi v času pouka na daljavo. Razpoložljivost knjižničnega gradiva učenci lahko preverite v Cobissovem katalogu šolske knjižnice

Knjige bom  pripravila in vam jih ob dogovorjenem času izročila skozi okno šolske knjižnice na spodnji strani prizidka (dovoz preko šolskega igrišča zadaj). Poskrbljeno je za vsa priporočila NIJZ. Podrobnejše informacije si preberite v obvestilu:

Kako si izposodim knjige na daljavo?

Tradicionalni slovenski zajtrk – petek, 20.11.2020

Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk bo jubilejni in desetletnico bomo praznovali v petek, 20. Novembra 2020.

Letošnji slogan je: “Zajtrk z medom-super dan!”

Namen projekta je izobraževati, obveščati in osveščati šolajočo mladino in vzporedno v določenem obsegu tudi širšo javnost o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega izvora, pomenu kmetijske dejavnosti in čebelarstva za pridelavo, okolje, gospodarske dejavnosti in za širše okolje, o pravilnem ravnanju z odpadki, ki nastajajo pri vsakodnevnih dejavnostih ter racionalnem ravnanju z embalažo. Pomembno je tudi splošno osveščanje mladine o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti.

V petek, 20. 11. 2020, bomo imeli naravoslovni dan na daljavo na temo: Zdrava prehrana in gibanje.  Poudarili bomo   pomembnost opraševanja čebel za prehransko varnost, pomen rednega zajtrkovanja ter poseganja po lokalnih živilih, kjer je pot z njive do krožnika čim krajša.

Ena izmed dejavnosti bo tudi priprava zajtrka za dober začetek dneva, ki bo vključeval živila, značilna za »klasičen« Tradicionalni slovenski zajtrk, in sicer kruh, maslo, med, mleko in jabolko.

januar 2021
PTSČPSN
« Dec   Feb »

Imana's blog