Pričetek šolskega leta

Spoštovani starši, drage učenke in učenci,

v torek se začenja novo šolsko leto. Naj bo zdravo in nadvse uspešno. Skupaj to zmoremo.

Srečno.

Nataša Grošelj

Prilagojeni urniki ob začetku novega šolskega leta (model B)

Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši,

glede na trenutna priporočila NIJZ zaradi Covid-19 (model B), so na spodnjih povezavah prilagojeni urniki za 6., 7., 8. in 9. razrede:

Prav tako prosimo, da upoštevate pripraljen načrt prihodov na šolo po modelu B:

Načrt prihodov (povezava)

.

POČITNICE

Letošnje šolsko leto je bilo zares nekaj posebnega. Tako za vas, kot za nas in za vaše starše. Epidemija, ki je posegla v naše življenje, je poskrbela, da smo bili vsi postavljeni pred nove preizkušnje.

Čez noč se nam je na glavo obrnila naša vsakodnevna rutina. Čez noč smo se morali opolnomočiti za delo na daljavo. Strah, negotovost, jeza, izoliranost, so bili naši vsakodnevni spremljevalci. A kljub temu smo zmogli in po najboljših močeh pripeljali do konca to šolsko leto.

Iskrene čestitke vsem vam, vašim učiteljem in vašim staršem, da ste zmogli iz nenavadne situacije potegniti najbolje.

Želim vam prijetne počitnice, polne smeha, igrivosti in norij.

Mandale

Pri neobveznem izbirnem predmetu umetnost so morali učenci za ocenjevanje znanja na daljavo narisati in pobarvati mandalo. Vabim vas k ogledu čudovitih izdelkov, ki so jih izdelali učenci 4., 5. in 6. razredov.

EKO DAN 2020

EKO DAN

Praznik Zemlje, ki ga vsako leto praznujemo 22. aprila, bi moral biti praznik vsakega, ki živi, ki diha, ki hodi, ki ljubi naravo in jo spoštuje.

Naš planet je lep, a njegovo gostoljubnost izkoriščamo, ga izčrpavamo in uničujemo. Tako nas, 22. april, ki se je kot dan Zemlje na svetovni ravni letos praznoval že 50. leto zapored, opominja, da si moramo vsi vsak dan prizadevati za trajnostno naravnan razvoj, za zdravo okolje, za okoljsko in podnebno ravnanje bolj prijazno planetu.

Glavna tema letošnjega dneva Zemlje so bili podnebni ukrepi.

Iz dobre vzgoje izvira vse dobro na svetu. (Immanuel Kant)

Z zgledom se potrudimo ohraniti naš planet vsak dan. Zavedajmo se, da nam nudi ogromno dobrin in da bodo naši prihodnji rodovi živeli na Zemlji, kakršno jim bomo zapustili mi!

V sredo, 22. aprila 2020 je potekal EKO DAN na daljavo. Oblekli smo nekaj zelenega, da smo bili še bolj EKO. Potem pa smo se lotili različnih EKO NALOG in vsak po svojih močeh prispevali k lepšemu planetu – planetu Zemlja.

EKO POZDRAV

EKOKOORDINATORICE Jadranka, Franka in Katja

DOLOČANJE ČISTOSTI POTOKA MEDIJA

september 2020