Odlična igra odbojkaric

V petek, 4. 1. 2019 je v Litiji na OŠ Gradec potekalo področno tekmovanje v odbojki za dekleta. Sodelovale so štiri ekipe: OŠ Gradec, OŠ Litija, OŠ Šmartno in OŠ Toneta Okrogarja. Za našo šolo so igrale Ajla Delić, Eva Vidic, Lea Bartelme, Teja Hlebec, Nina Smrkolj, Kaja Vozelj in Nika Lovše. Naša dekleta so zmagala vse tri tekme in osvojila 1. mesto. Tako so si prislužile uvrstitev v nadaljnji krog (četrtfinale) šolskega prvenstva v odbojki. ČESTITKE!

Potovanje po Parizu

parizV začetku meseca junija se je osem naših osmošolcev udeležilo petdnevnega potovanja v Pariz s turistično agencijo Twin.

Iz Ljubljane nas je pot z vmesnimi postanki vodila preko mejnega prehoda Karavanke, skozi Avstrijo, Nemčijo proti Franciji.

Pariz se je ravno prebujal, ko smo prispeli v francosko prestolnico. Izstopili smo pri Sorboni in se nato sprehodili do mestnega otoka – Ile de la Cité, kjer stoji znamenita katedrala Notre Dame in si ogledali njeno notranjost. Prečkali smo reko Seine, ki je bila zelo visoka, vendar je že počasi upadala. Nato smo se s podzemno železnico odpeljali proti Elizejskim poljanam in se sprehodili do slavoloka zmage, enega od simbolov Pariza. Z vrha je čudovit razgled na mesto. Ponovno smo šli na metro in se odpeljali do Napoleonove grobnice in zaključili dan v hotelu.
(več …)

Simbioza giba v 5. a

Tudi v 5. a smo se pri športu družili z dedki in babicami. Bilo je prav zabavno.