Tehniški dan v tednu otroka

Slogan tedna otroka 2DSC07451016 je bil SVET, V KATEREM ŽELIM ŽIVETI. Tudi na šoli si prizadevamo, da bi se otroci dobro počutili. Na začetku šolskega leta se je vezni hodnik preoblikoval v »dnevni« prostor. Učenci se tam zadržujejo med prostimi urami in odmori. Da pa učencem med prostimi urami ne bo dolgčas, smo prvi tehniški dan sedmošolcev izkoristili za izdelovanje družabnih iger, ki bodo na razpolago vsem učencem šole. (več …)

Kulturni dan: Ogled Trubarjeve domačije

20160405_091545V torek, 5. aprila 2016, so imeli učenci 6. razredov kulturni dan. Odpravili so se v Rašico pri Velikih Laščah, kjer so si ogledali Trubarjevo domačijo, žago in mlin, v knjigoveški delavnici pa so se seznanili z načinom tiskanja in vezave knjig v 16. stoletju. (več …)

Tehniški dan: Znanost je zakon

V sredo, 3. 2. 2016, nas je obiskala Hiška eksperimentov, v sklopu katere so si učenci lahko ogledali dva znanstvena šova ter manjše eksperimente – poskuse, kjer so se učili na lastnih izkušnjah.

Ostale aktivnosti, ki so se dogajale na šoli, pa smo učitelji pripravili sami. (več …)